Ak vám život dá „citrón“, pripravte si z neho „limonádu“!

Ak vám život dá citrón, pripravte si z neho limonádu!

Možno ste už počuli príbeh s citrónom. Opakované počúvanie a čítanie určitých vecí podporuje naše vnímanie. Poďme sa na to pozrieť z inej perspektívy.

„Ak Vám život dá citrón, pripravte si z neho limonádu!“

Neviem ako vy, ale ja tu cítim nejaký predsudok. Pre vysvetlenie môjho pohľadu na vec, kyslosť citrónu samostatne nefunguje. Ale ak pridáme cukor a vodu, bude  chutiť inak. Je to teraz v poriadku?

Rozumiem čo myslel autor tejto vety. Život je taký zlý, že vám dá citrón, aby vám ho okyslil. Vytvorením limonády to zmeníme na výhodu. Napriek tomu tu vidím iba jednu možnosť použitia citrónu. Takže aké sú ďalšie výhody?

 Kedy vznikol náš predsudok, že samotný citrón nebude fungovať?

Keď som bola malé dievčatko túto vetu som nepoznala. Určite som vnímala jej prítomnosť, pretože som vždy obviňovala život z toho, čo sa so mnou dialo. Nikdy mi ani nenapadlo pripraviť limonádu z citróna.

Bola som si istá, že citrón som dostala od života, ale nevedela  som, čo s ním mám robiť.

Takže bez ohľadu na to, či už život dáva citrón alebo kaktus, mali by sme byť vždy spokojní. Toto zvyklo byt pravidlom života. Podrobnejšie si tému „Osud“ môžete prečítať v predchádzajúcom článku.

Čokoľvek ste sa zo svojho prostredia naučili, keď ste boli mladší, vnímate to ako správne a uplatňujete to vo svojom živote. To sa stalo aj mne. Zabudla som, čo som vedela (svoje vedomie) a naučila som sa „nové veci“ zo svojho okolia.

Ale bolo niečo na tom zvláštne. Čím viac som to aplikovala do svojho života, tým viac som bola nešťastná. Takýto by mal byť život? Narodiť sa, vyrásť, byť nešťastný a zomrieť?

Tu by som chcela upriamiť vašu pozornosť. Narodili sme sa so slobodnou voľou a náš život je v našich rukách. Je to naša zodpovednosť.

Ak nám život dal citrón, pravdepodobne sme si ho vybrali sami a máme preňho plán. Detailne sme diskutovali o tejto téme v predchádzajúcom článku v časti o „voľbách“. Bolo by nespravodlivé hodnotiť citrón, len ako kyslý,  keď už prišiel. Hovorím Vám svoj zaujímavý názor.

Je niekoľko účelov citrónu, ktoré vás možno nikdy nenapadli.

Napríklad:

  • pripomína slnko svojou žltou farbou,
  • svojou žltou farbou dodáva energiu, ktorá nás podporuje v intelektuálnej oblasti.
  • obsahuje vitamín C s antioxidačnými vlastnosťami,
  • jeho kyslosť dodáva chuť šalátom,
  • používa sa ako ozdoba v mnohých koktailoch a ako dekorácia v kuchyni,
  • zdobí našu záhradu, keď je na konári stromu,
  • pridaním do sódy urýchľuje trávenie.

Aké sú vaše predstavy?

 Dobre, nezabúdajme na limonádu, možno by mohla vyzerať ako jej najsladšia verzia. Ide mi o to, že obmedziť citrón len na limonádu sa mi nezdalo veľmi múdre.

Dodám len, že citrónová šťava so zázvorom a medom  v horúcej vode pomôže pri prechladnutí a posilňuje imunitný systém.

Len výroba limonády z citrónu nám obmedzuje život a tak jednou rukou posúvame stranou všetky ďalšie možnosti,  ktoré nám citrón ponúka.

Z času na čas od ľudí počujem, ako život dáva citrón a oni nevedia čo s tým citrónom majú robiť. Sťažujú sa prečo sa im vždy stane niečo zlé a akú majú smolu.

„Ak Vám na budúce život dá citróny, považujte  ich za výsledok vášho výberu!“

“Aké by to bolo využiť citrón so všetkými jeho možnosťami, ktoré tu azda nemôžeme ani spočítať? “  Uľahčite si to pomocou tejto otázky.

 Z iného uhla pohľadu, ktorý vám tu chcem ukázať, asi chápete, že sa jedná o metaforu. Moja otázka na vás teda je, čo si v takejto situácii zvolíte urobiť? Ak sa budete o tom chcieť so mnou podeliť, napíšte mi do komentára, budem sa tešiť.

Elif Oturgan Tereska
"Moje vášne sú uľahčiť si cestu ľudom, nájsť si harmóniu v svojom živote. Baví ma sa im venovať individuálne (butikový koučing) pomocou techník Access Bars, Energetic Facelift, ThetaHealing a Jazyk Podvedomia aby vedeli vysporiadať s frustráciou, depresiou, stresom, so starnutím atď. Zároveň organizujem kurzy kde sa naučia rôzne techniky a zdieľam svoje skúsenosti. Môj príbeh prečítate tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.